حسام عشقی صنعتی

Hesam Eshghi Sanati

حضور هوشنگ سیحون در برنامه ی تلویزیونی کانال "تصویر ایران"

این برنامه 45 دقیقه ای که ساعت ٢٠:۴۵روز سه شنبه ١٧ مهر ٨٧(دقایقی پیش)، بصورت زنده از ماهواره پخش شد؛ گفتگوی مجری برنامه؛ خانم ماریه با حضور استاد ادبیات؛ استاد فرهی و استاد معماری؛ دکتر هوشنگ سیحون بود که به مناسبت تولد این معمار و نقاش برجسته ی ایرانی در لس آنجلس انجام شد. گویا صبح امروز در ucla ، به همین مناسبت تجلیلی از سیحون به عمل آمده بود. سیحون از خاطرات دوران تحصیلش در دانشکده ی هنرهای زیبا به شیوایی سخن گفت ، خاطراتی از حجره های مدرسه ی مروی ؛ مقر اولیه ی این دانشکده تا انتقال آن به زیرزمین دانشکده فنی فعلی. وی از استادانش مرحوم فروغی، ماکسیم سیرو و رولند دوبرل به نیکویی یاد کرد.

 برنامه که به موسیقی متن نوازندگی استاد فقید و برجسته ی سه تار استاد عبادی مزین شده بود، تا حدودی به نسبت ادبیات و معماری می پرداخت، شعر خوانی توسط مجری برنامه، از شعر شاعران مورد علاقه ی سیحون، یعنی حافظ و فریدون مشیری انتخاب شده بود. سیحون به فضاسازی شعرهای حافظ اشاره نمود که به هرکدام می توان بعنوان یک تابلوی نقاشی نگریست و معماری نیز در این وادی ، یک شعر متحجر است. در خاتمه، وی به دیدگاه خود در چند دهه فعالیت حرفه ای در باب معماری اشاره نمود که آنرا  از یک طرف، نگاهی به گذشته ی معماری ایران ؛ یعنی دوران سندخوردن سبک معماری در ایران مربوط به دوره ی ساسانی، هخامنشی، اسلام و پس از آن دانست و از طرف دیگر، طراحی مدرن با درنظر گرفتن اصول معماری ایرانی عنوان نمود.

  
نویسنده : Hesam Eshghi Sanati - حسام عشقی صنعتی ; ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ مهر ۱۳۸٧
تگ ها :

اونینگ استاندارد - خبر و تصویر

'Teletubbies knoll' that could face Tower Hill... طراحی مرکز هنرهای بصری در بافت شهری،  فعلا اینجا رو ببینید. یه مقدار قدیمیه ولی جالبه.

:::بظاهر سیستم درج و ویرایش تصویر پرشین بلاگ ازکار افتاده والا عکس های خوبی داشتم.

  
نویسنده : Hesam Eshghi Sanati - حسام عشقی صنعتی ; ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٠ مهر ۱۳۸٧
تگ ها :