حسام عشقی صنعتی

Hesam Eshghi Sanati

● آغاز به کار اولین منوریل خاورمیانه؛ آوریل 2009 - جزیره پالم دُبی

 آرونا                                                          http://news.aruna.ir/archives/2008/Aug/21/1815.php

شرکت ساختمانی انبوه ساز نخیل دبی که با همکاری دو شرکت ژاپنی اوبایاشی و اوزاکا پیمانکاری ساخت منوریل این شهر را بر عهده گرفته، عنوان کرد که اولین منوریل خاورمیانه تا ماه آوریل سال 2009 فعالیت خود را در جزیره ی پالم یا نخل جمیره آغاز خواهد کرد و آزمایش های کنترل تجهیزات فنی در ماه اکتبر شروع خواهد شد.

به گفته ی نماینده ی این شرکت ساختمانی، این مونوریل روزانه 40000 نفر را در اطراف جزیره جابه جا خواهد کرد. قطارها در ساعات شلوغی جمعیت هر سه دقیقه و در ساعات خلوت هر 15 تا 20 دقیقه حرکت خواهند کرد. درازای این مونوریل 545 کیلومتر است که نهایتا به متروی دبی متصل می شود. از لحاظ پیشرفت فیزیکی کار، حدودا نود درصد عملیات ساختمانی ریل گذاری و ساخت ایستگاه ها به پایان رسیده است. واگن ها هم اکنون در ژاپن تحت بازرسی نهایی قرار دارند تا پس از انتقال به دبی توسط سازمان راه و ترابری و اپراتور منوریل SMRTE مورد بازرسی مشترک واقع شوند.
شرکت نخیل در دسامبر سال 2006 یک موافقت نامه ی فنی به امضا رساند که به موجب آن، تیم منوریل اوزاکای ژاپن مشاوره ی فنی برای کارکنان ارائه خواهد داد. کارهای ساختمانی در مارس 2006 آغاز شد و در دو ماه آینده به اتمام خواهد رسید.
رابرت لی ، مدیر اجرایی پروژه های سرمایه گذاری، گفت: «با همکاری کامل سازمان راه و ترابری که شریک راهبردی ما است، انتظار داریم که تا آوریل سال 2009 بتوانیم مونوریل را با ظرفیت حمل بیش از 40000 مسافر در نخل جمیره به بهره برداری برسانیم.» سازمان راه و ترابری امارات برای فرآیند بازرسی و تایید مونوریل بطور نزدیکی با اداره ی راه آهن انگلستان همکاری می کند.

 

هزینه ی ساخت منوریل پالم دبی، 400 میلیون دلار برآورد شده و اولین نمونه ی مشابهی است که در خاورمیانه احداث می شود. انتظار می رود که منوریل و نهایتا متروی دبی، تراکم شدید ترافیکی خودرو ها در این شهر را به بهترین نحو کاهش دهد.

  
نویسنده : Hesam Eshghi Sanati - حسام عشقی صنعتی ; ساعت ٥:٢۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ شهریور ۱۳۸٧
تگ ها :