حسام عشقی صنعتی

Hesam Eshghi Sanati

از او چه می دانيد ...(۲) - مهندس قاسم گرانطبع

قاسم گرانطبع از معماران معاصر ایران و هدایتگر "دفتر مهندسان مشاور آركولوگ" ( از مشاوران با سابقه معماري و شهرسازي در ایران) است . وی درجه کارشناسی ارشد خود را در رشته ی معماری با موضوع " طراحی مرکز خرید " از دانشگاه شهید بهشتی تهران دریافت کرده است . دکتر محسن حبیبی در کتابش " شرح جريان‌هاي فكري معماري و شهرسازي در ايران معاصر " از وی به عنوان یکی از ساختارگرايان معماری معاصر ایران یادکرده است .

او با همکاران خود در آرکولوگ پیش از این در پروژه‌هایی عظیمی چون نواب حضور داشته و نیز  برای طراحی اراضي عباس‌آباد تهران طرح مشترک پژوهشی را با مهندسین مشاور آتک به سازمان مشاور فني و مهندسي شهر تهران ارائه نموده است . وی هم اکنون با همکاری دکتر علیرضا مستغنی ( از فارغ التحصیلان دانشگاه شهید بهشتی ، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران و مدیر گروه معماری ) پروژه ی بزرگ مقیاس مجموعه ی بیهقی( یک میلیون مترمربع) را در دست اجرا دارد . از وی مقالات متعددی در زمینه ی معماری و شهرسازی در نشریات تخصصی به چاپ رسیده است .

- گرانطبع،قاسم."اخلاق در حرفه معماري".معمار،ش31،خرداد و تير1384،ص17-19.

- گرانطبع،قاسم."طراحي شهري، حيات مدني".آبادي, ، سال 7 ، شماره 25، صفحات 29-24 .

آدرس دفتر مهندسان مشاور آركولوگ: تهران ، بلوار آفريقا ، كوچه گلفام ، پلاك 27 ، طبقه همكف .

از طریق آدرس اینترنتی زیر می توانید ، جلسه ی گفتگویی که ، با شركت طراحان پروژه ی نواب انجام و در مجله ی معمار منتشر شد را ملاحظه فرمایید :

http://www.tehranavenue.com/article.php?id=295

  
نویسنده : Hesam Eshghi Sanati - حسام عشقی صنعتی ; ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ شهریور ۱۳۸٦
تگ ها :