حسام عشقی صنعتی

Hesam Eshghi Sanati

مطالعات پيرامون طراحی برج مسکوني(۳)

(On Residental Tower Design (3

تیرماه مطالبی را در مورد همین موضوع نوشته بودم ، این یادداشت نیز در ادامه ی یادداشت های گذشته است که در این قالب ذکر می شود .

چکیده ی نوشتاری در باب {بازشناسی و ارائه راه حل برای مشکلات بلندمرتبه نشینی } که توسط بنده با همکاری گروه انجام شد . این مهم صورت نمی پذیرفت مگر با همکاری یاران : مهندس پویان رشتی محمد و مهندس علیرضا یادگاری .

[ دانشگاه هنر تهران - پردیس کرج ]

چکیده :

امروزه انسانها به دیدن ابعاد و اندازه های غول پیکر و عظیم الجثه خو کرده اند و آنچه در ابتدا به نظر مهیج و جالب توجه وارضا کننده به نظر میرسد، بعد از مدتی انسان را پس میزند و با کوچک انگاشتن او به تحقیر زندگی میپردازد، بي‌آنكه فرصتي براي مشاهده و درك ابعاد كوچك و مقیاس های انسانی به او بدهد .ما همگی عادت کرده ایم با فشار یک دکمه گرم شویم، خنک شویم ، محیط اطراف را روشن کنیم،آب را در 2 دقیقه به جوش آوریم و غذا را در 10 دقیقه آماده کنیم ، تا با داشتن وقت بیشتر بتوانیم از زندگی خود بیشتر لذت ببریم،اما در عوض وقت اضافه را چه میکنیم ؟ به خاطر مشکلات ابر شهر نشینی و ترافیک ،در هیاهو و ازدحام آن را تلف میکنیم و با ذهنی آشفته و اعصابی ضعیف شده از فشارهای روانی محیطی که نتیجه بی توجهی به جنبه های روانشناسانه میباشد به خانه باز میگردیم تا آرامش از دست رفته خود را بازیابیم ،غافل از اینکه در خانه یا آپارتمان نیز ما با عوامل پنهان دیگری مواجهیم که جسم و روح ما را تهدید میکنند . هدف این مقاله یافتن راه حلی برای رفع این عوامل است .

پذیرای نظرات ارزشمند شما هستیم . شاید فتح بابی باشد برای رسیدن به این مهم ...

  

نویسنده : Hesam Eshghi Sanati - حسام عشقی صنعتی ; ساعت ٤:۱٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ شهریور ۱۳۸٦
تگ ها :